هر دانش پژوهی که از یکی از دانشگاه‌های ایران مدرک ( دیپلم و پیش دانشگاهی ، لیسانس ، فوق لیسانس ) گرفته است می تواند تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه های خارج از کشور ادامه دهد ، اما روند اقدام به پذیرش ( Apply ) دانشگاه های بین المللی در مقاطع مختلف بسته به دانشگاه ، شهر ، کشور و سال اقدام متفاوت است که با مراجعه به سایت دانشگاه ها در هر سال و مطالعه نیازمندی ها ( Requirements ) از نحوه و شرایط اقدام آگاه خواهید شد.


مهاجرت تحصیلی
در حال حاضر مهاجرت تحصیلی ، نه تنها در کشور ما بلکه در بسیاری از کشورها، یک پدیده مرسوم و گزینه‌ای امکانپذیر برای علاقه‌ مندان به ادامه تحصیل است. دانشجویان از کشورهای گوناگون و به علل متفاوت جذب کشورهایی می شوند که ازلحاظ آموزش عالی در وضعیت خوبی قرار دارند. انگیزه این دانشجویان عمدتا داشتن آتیه ای روشن تر ازلحاظ شغلی و درحقیقت سرمایه‌گذاری در آینده خودشان با دریافت تحصیلات با کیفیت است. البته مهاجرت تحصیلی یک نسخه طلایی و تضمینی برای موفقیت در آینده برای تمامی اشخاص نیست، لیکن با توجه به گزینه های مختلف و شرایط گوناگون اشخاص می تواند برای بسیاری حامل فرصت های شگفت انگیز و باورنکردنی باشد.


چگونه کشوری را برای تحصیل انتخاب کنیم؟
پاسخ به این سوال آسان نیست. فاکتورهای فراوانی تعیین کننده هستند: سن اشخاص، وضعیت کنونی تحصیلی، بودجه در دسترس، وضعیت کنونی کشورهای مقصد و قصد شخص از مهاجرت از نمونه این موارد هستند. صرف خروج از کشور جهت تحصیل در هر نقطه ای از دنیا لزوما مفید نیست. بلکه مهاجرت تحصیلی با برنامه و دانش مورد نیاز و آشنایی با شرایط، فرصت ها و آسیب ها می تواند برای اشخاص مفید واقع شود.

 

ما در آکادمی تخصصی معماری با بهره‌گیری از مشاوران آشنا به این امر که بسیاری از آن ها از تجربیات فردی نیز در تحصیل در خارج از کشور برخوردارند، آماده راهنمایی شما در زمینه مهاجرت تحصیلی، کشورهای مقصد برای تحصیل، دانشگاه های خارج از کشور و دیگر امور مربوط به تحصیل در خارج از کشور هستیم.