تعداد شرکت کننده مجموعه معماری: 1131

درصد های رتبه 1 معماری از شهر قزوین
زبان عمومی و تخصصی: 68.89
فن ساختمان: 77.78
تاریخ معماری: 64.44
درک معماری: 58.33
درک منظر: 28.33

درصد های رتبه 2 معماری از شهر تهران
زبان عمومی و تخصصی: 51.1
فن ساختمان: 60
تاریخ معماری: 51.1
درک معماری: 40
درک منظر: 38.3

درصد های رتبه 3 معماری از شیراز
زبان عمومی و تخصصی: 61.1
فن ساختمان: 70
تاریخ معماری: 24.4
درک معماری: 51.6
درک منظر:15

 

نمودار فراوانی درصدهای درس زبان عمومی و تخصصی در آزمون 20 درصد اول آکادمی

زبان عمومی و تخصصی
با توجه به نمودار حدود 40 درصد از داوطلب های آزمون زبان خود را بین 0 تا 10 درصد زده اند!! این یعنی هنوز زبان با انحراف از معیاری که داره خیلی میتونه تو کنکور کمکتون کنه.. البته الان برای قضاوت زوده چون خیلی ها هنوز خوب شروع نکردن. پخش شدن درصد تا 80 درصد یعنی میشد این درس رو تا 80 درصد هم زد.

نمودار فراوانی درصدهای درس فن ساختمان در آزمون 20 درصد اول آکادمی

فراوانی خوب در 30تا 40 درصد نشون میده این درس به دلیل داشتن درس جذاب سیستمهای ساختمانی میانگین بالایی هم تو کنکور هم در آزمون های آزمایشی داره.. یادمون نره همونطور که شما کلاس میرید برای این درس یا خوب میخونید بقیه رقیباتونم همینطور هستن.. پس پایین زدن فن ساختمان خیلی تاثیر منفی داره..

نمودار فراوانی درصدهای درس تاریخ و مبانی نظری در آزمون 20 درصد اول آکادمی

در آزمونای آکادمی قسمتی از سوالا از منابع خارج از لیست داده میشه تا همه نتونن بزنن...چون در کنکور هم همین اتفاق برای شما میوفته.. تاریخ این آزمون اونقدرم سخت نبود که این باشه درصد های بچه ها.. چون میبینید که دردص 70 هم داشتیم.. پس میشد زد.. به نظرم همنوز خیلی ها جدی رو این درس نرفتن... البته سرمایه گذاری در تاریخ مثل درس زبان میمونه..سرمایه گذاری طولانی مدتف دیر بازده ولی پر بازده

نمودار فراوانی درصدهای درس درک عمومی معماری در آزمون 20 درصد اول آکادمی

درک عمومی معماری از اون درس های عجیب و غریب کنکوره.. کلا منبع که نداره.. نه تو آزمون آزمایشی آکادمی و نه در کنکور.. تست های تحلیلی خارج ز منبعشم که میشه گفت 80 درصده.. یه سال مثل سال 94 خیلی سخت میاد.. یه سال هم تقریبا آسون مثل سال 95.. این آزمون هم با توجه درصد ها میشه گفت سخت بوده.

نمودار فراوانی درصدهای درس درک منظردر آزمون 20 درصد اول آکادمی

درس منظر پارسال تقریبا هر کی از روی هر منبعی خوند اکی بود و بالای 40 زد.. این آزمون یه هشدار بود که داوطلبا بدونن ممکنه مثل سال قبلش سخت سوال بیاد و نباید آسون گرفت.. حتی درس ضریب 1 منظر رو.