معرفی نرم افزار تری دی مکس


این نرم افزار از قدرتمندترین برنامه های طراحی مدل های سه بعدی انیمیشن سازی و رندرینگ در عرصه گرافیک کامپیوتري است.

کاربرد این نرم افزار در معماری تبدیل پلانهای ساده به شکل سه بعدی میباشد، همچنین از نقشه ها و ترسیمات انجام شده در نرم افزار اتوکد هم پشتیبانی میکند که برای معماران اهمیت بسیار دارد .

Interior and exterior design را هم میتوان به راحتی با تری دی مکس طراحی نمود و با خروجی گرفتن میتوان سازه های خود را قبل از اجرا مشاهده نمود و نواقص ان را از بین برد که کمک شایانی به معماران و طراحان این صنعت کرده است.

دوره تری دی مکس و وی-ری برای ورود به بازارکار معماری در ایران جایگاه بسیار با اهمیتی دارد. توصیه می شود قبل از این دوره دوره اتوکد را گذرانده باشید.

در این نرم افزار می توانید هر تصویر و محیطی را مدل سازی نمائید و با کمک موتور رندر  V-ray تصویری با کیفیت بسازید بطوریکه تصویر مدل سازی شده هیچ گونه تفاوتی با تصویر واقعی نداشته باشد.

قابلیت متحرک سازی یا پویانمایی

از جمله توانایی‌های دیگر تری دی مکس قابلیت متحرک سازی آن می‌باشد که این محصول را تبدیل به یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای ساخت محصولات بصری در زمینه ساخت انیمیشن و تیزرهای تبلیغاتی کرده است.

بهترین انتخاب جهت نوردهی، متریال دهی و رندر عبارت است از :

پلاگین وی ری V-ray

V-ray موتور رندری است که برای نرم افزار های سه بعدی هر ساله منتشر می شود که بوسیله آنالیز نور و سایه ها و متریال های مخصوص به خود رندرهای واقع گرایانه را از صحنه های شما به ارمغان می آورد.

وی ری به صورت پلاگین (پلاگین، برنامه ای می باشد که به تنهایی کاربردی ندارد و بر روی یک برنامه بزرگتر دیگر نصب می شود و قابلیت هایی را به برنامه اصلی اضافه می کند که قبل از نصب پلاگین وجود نداشته است) بر روی نرم افزار های سه بعدی نصب می شود. پلاگین  V-Rayدر برنامه تری دی مکس واقعی ترین خروجی های معماری را به ما می دهد.

تاکید در آکادمی تخصصی معماری به یاد دهی و آموزش وی-ری تری دی مکس در شاخه معماری می باشد به همین منظور نیز در تمام آموزش ها ، پروژه هایی معماری را تعریف می نماید و سپس شروع به ساخت صحنه ، تنظیمات وی ری و رندر وی ری می نماید و در نهایت خروجی را به شما نشان می دهد و شما در طول این مسیر پروژه را با استفاده از فایل های اولیه ای که به شما داده شده پیش می برید. بدیهی است پیش نیاز این دوره، تسلط بر یک نرم افزار سه بعدی برای مدلسازی است.


دوره 3DsMax&V-Ray در آکادمی تخصصی معماری صرفا با رویکرد پیشبرد پروژه های معماری داخلی و داخلی و ورد به بازار کار حرفه ای معماری با روند زیر ارائه می شود:

      دوره آموزش حرفه ای و کاربردی 3dmax&vray : در 14 جلسه 4 ساعته با رویکرد معماری و پروژه محور آموزش داده می شود.

       دوره آموزش حرفه ای و کاربردی Vray : در 8 جلسه 3 ساعته با رویکرد معماری و پروژه محور آموزش داده می شود.


 1 . مدلینگ

- انواع مدلسازی در مکس با پلی ، اسپیلین و ...

- مدلسازی 4 نمای مختلف

- برخی اصول طراحی و ضوابط به طور مختصر

- مدلسازی فضاهای داخلی و انواع سقف کاذب

2 . نورپردازی با وی ری

- آشنایی با مفاهیم نور و لغات ان در مکس و ویری

- انواع مختلف نور در فضاهای عمومی وتاکیدی مستقیم و غیر مستقیم

- روند نورپردازی با توجه به سوژه

- آشنایی با مفاهیم دوربین عکاسی

3 . متریال دهی و جان بخشی

- آشنایی با مشخصه های فیزیکی ماده در پالت متریال و تنظیم ان

- انواع مختلف متریالها

- ترکیب رنگ و چیدمان فضا

4 . خروجی (رندر)

- تنظیم رندر برای خروجی مناسب با ویری

- کادر بندی مناسب

- زاویه دوربین

- ارائه خروجی به صورت عکس یا انیمیشن

                            

(تصاویر نمونه کار دوره تری دی مکس و وی-ری آکادمی تخصصی معماری ، محسن امیدوار)