نرم افزار لومیون در یک جمله:

   لومیون نرم افزار ساده، تأثیرگذار و پرکاربرد در صنعت شبیه سازی معماری به شمار می آید.

در این نرم افزار کاربر به راحتی قادر به ساخت فضا و شبیه سازی محوطه پیرامون است، همچنین به راحتی  مدل های خود را وارد محیط لومیون می کند و از کتابخانه عظیم لومیون برای تکمیل فضای خود بهره می برد.

در آخر پس از اتمام مراحل صحنه سازی، می توان خروجی هایی از قبیل رندرهای تک شات، پانوراما و انیمیشن گرفت.

این نرم افزار با سایر نرم افزارهای سه بعدی موجود در بازار هماهنگی دارد و به راحتی می توان فایل های ایجاد شده توسط نرم افزارهای طراحی سه بعدی دیگر را توسط نرم افزار لومیون ویرایش نمود .

رندرگیری در نرم افزار لومیون در زمان بسیار کوتاهی صورت می گیرد و در مدت زمان کوتاهی می توان یک انیمیشن پیچیده را توسط این نرم افزار طراحی نمود . سهولت استفاده از نرم افزار لومیون و همچنین رندر فوق العاده سریع و با کیفیت از ویژگی های منحصر به فرد این نرم افزار می باشد که آن را به یک راه حل ایده آل برای پروژه های رندر تبدیل نموده است در بسیاری از پروژه های معماری از نرم افزار لومیون و ابزارهای موجود در این نرم افزار استفاده می شود.

نرم افزار لومیون دارای قابلیت های بی شماری می باشد که از آن جمله می توان به افزودن محیط، مواد، نورپردازی، اشیا، شاخ و برگ و جلوه های بصری در طراحی ها اشاره نمود .

مدل سازی ها و طراحی های انجام شده توسط نرم افزار لومیون را می توان به راحتی تجسم کرد . با استفاده از این نرم افزار می توانید به راحتی طرح های مورد نظر خود را بهبود ببخشید . همچنین رندر فوق العاده سریع نرم افزار لومیون ، به شما اجازه میدهد تا به سرعت طرح های خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به مشتریان نشان دهید و نظر آنان را جلب نمایید.

ویژگی های مهم و خاص نرم افزار لومیون جهت آشنایی با نرم افزار

·       سرعت بالای لومیون برای کار کردن و خروجی های مناسب.

بنابراین توصیه می شود کاربر توجه و تمرکز خود را برای طراحی و فضاسازی گذاشته؛ زیرا مباحث پیچیده و زمان بر، برای رندرینگ در لومیون وجود ندارد.

·       رندر و ارائه های جذاب و متفاوت.

خروجی های تک فریم، انیمیشن و .VR

·       بدون نیاز به پیش زمینه قبلی در زمینه نرم افزار های رندرینگ.

·       وجود محتوا کامل در لومیون برای صحنه سازی بی نظیر و بی نقص (وجود کتابخانه عظیم لومیون؛ متشکل از مدل و متریال های آماده)

·       شبیه سازی به صورت زنده (Live Sync) با اکثر نرم افزارهای مدل سازی.

ارتباط مستقیم لومیون با نرم افزارهای اسکچاپ، راینو، اتوکد و رویت؛ به این صورت که با هر تغییر بر روی مدل در نرم افزارهای ذکر شده که نرم افزار مدلسازی پروژه ما محسوب می شوند، به صورت همزمان در لومیون هم شاهد  تغییرات خواهیم بود.

  • استفاده جامع و همگانی از لومیون در اکثر کشورهای دنیا، دفاتر و شرکت های معماری.

طبق آمار سال 2019، بیش از 72 درصد استفاده از نرم افزار لومیون در دنیا را شاهد هستیم.

·       وجود افکت های صوتی و تصویری فوق العاده.

·       معماری محور بودن نرم افزار لومیون.

یکی از جنبه های نرم افزار لومیون علاوه بر دستیابی هرگونه، اختصاصاً برای شبیه سازی معماری، طراحی و تدوین شده است.

  • ساخت متریال های PBR و واقع گرایانه.

·       تجسم مدل سازی ها با نرم افزار لومیون.

با استفاده از مدل های طراحی شده توسط نرم افزار لومیون می توان طرح های مورد نیاز را به آسانی تجسم نمود .

این ویژگی نرم افزار لومیون یکی از راه کار های مناسب در بسیاری از کسب و کارها می باشد

که با استفاده از آن می توان امکان تجسم طرح ها و مدل های ارائه شده شده را برای مشتریان فراهم آورد و به این ترتیب بازاریابی پروژه را به آسانی به انجام رساند .

·       ایجاد تصاویر بزرگ با نرم افزار لومیون.

بسیاری از نرم افزارها از مدل های بزرگ پشتیبانی نمی کنند ؛

این در حالی است که تکنولوژی منحصر به فرد نرم افزار لومیون آن را به نرم افزاری مناسب برای ارائه مدل ها و طرح های بزرگ تبدیل کرده است. به این ترتیب با استفاده از نرم افزار لومیون می توان مناطق بزرگی را تحت پوشش طراحی ها و مدل سازی ها قرار داد و در آن هزاران درخت ، گیاه یا ساختمان را در طراحی ها قرار داد.