نرم افزار لومیون چیست؟

نرم افزار لومیون یک نرم افزار حرفه ای در زمینه رندرگیری و انیمیشن سازی به خصوص در رشته معماری می باشد که با استفاده از امکانات ارائه شده توسط نرم افزار لومیون می توان مدل های معماری مورد نظر را به تصاویر و انیمیشن های با کیفیت تبدیل نمود .
این نرم افزار با سایر نرم افزارهای سه بعدی موجود در بازار هماهنگی دارد و به راحتی می توان فایل های ایجاد شده توسط نرم افزارهای طراحی سه بعدی دیگر را توسط نرم افزار لومیون ویرایش نمود .

رندرگیری در نرم افزار لومیون در زمان بسیار کوتاهی صورت می گیرد و در مدت زمان کوتاهی می توان یک انیمیشن پیچیده را توسط این نرم افزار طراحی نمود . سهولت استفاده از نرم افزار لومیون و همچنین رندر فوق العاده سریع و با کیفیت از ویژگی های منحصر به فرد این نرم افزار می باشد که آن را به یک راه حل ایده آل برای پروژه های رندر تبدیل نموده است در بسیاری از پروژه های معماری از نرم افزار لومیون و ابزارهای موجود در این نرم افزار استفاده می شود .

قابلیت های نرم افزار لومیون

نرم افزار لومیون دارای قابلیت های بی شماری می باشد که از آن جمله می توان به افزودن محیط ، مواد ، نورپردازی ، اشیا ، شاخ و برگ و جلوه های بصری در طراحی ها اشاره نمود .
مدل سازی ها و طراحی های انجام شده توسط نرم افزار لومیون را می توان به راحتی تجسم کرد . با استفاده از این نرم افزار  می توانید به راحتی طرح های مورد نظر خود را بهبود ببخشید . همچنین رندر فوق العاده سریع نرم افزار لومیون ، به شما اجازه میدهد تا به سرعت طرح های خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به مشتریان نشان دهید و نظر آنان را جلب نمایید.

نرم افزار لومیون دارای مزایای زیادی می باشد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم :

۱بروز خلاقیت های فردی به کمک نرم افزار لومیون :

نرم افزار لومیون هر فردی را قادر به تولید رندرهای سه بعدی می سازد و برای کار با این نرم افزار حتی نیاز به آموزش قبلی نیست
و به راحتی می توانم از طریق فیلم ها و تصاویر آموزشی کار با این نرم افزار را آغاز نمود.
استفاده از نرم افزار لومیون در رندرینگ و مدل سازی های سه بعدی سبب صرفه جویی در زمان و هزینه می گردد
و زمینه مناسبی را برای بروز خلاقیت ها و استعدادهای فردی طراحان فراهم می آورد .

۲- نتایج سریع در نرم افزار لومیون :

در نرم افزار لومیون تمام ابزارها و امکانات برای صرفه جویی در وقت شما موجود می باشد و به آسانی می توانید در مدت کوتاهی طرح های مورد نظر خود را ویرایش نمایید . این ویژگی نرم افزار لومیون رندر کردن سریع فیلم های شما را در زمان کوتاهی تضمین می کند و نتایج پایانی نیز با استفاده از فنآوری رندر GPU ارائه میشوند .

۳- کتابخانه غنی از اشیای مورد نیاز در نرم افزار لومیون :

رندر کردن فقط یکی از موارد ضروری برای ایجاد تصاویر می باشد.
برای ایجاد تصاویری فوق العاده شما همچنین نیاز به آسمان زیبا ، آب ، چمن ، مواد ، گیاهان ، مردم ، درختان و بسیاری از اشیاء دیگر دارید .
نرم افزار لومیون دارای یک کتابخانه غنی از اشیای مورد نیاز برای طراحی و مدل سازی می باشد که به صورت یکپارچه درون این نرم افزار قرار گرفته اند .

۴- تجسم مدل سازی ها با نرم افزار لومیون :

با استفاده از مدل های طراحی شده توسط نرم افزار لومیون می توان طرح های مورد نیاز را به آسانی تجسم نمود .
این ویژگی نرم افزار لومیون یکی از راه کار های مناسب در بسیاری از کسب و کارها می باشد
که با استفاده از آن می توان امکان تجسم طرح ها و مدل های ارائه شده شده را برای مشتریان فراهم آورد و به این ترتیب بازاریابی پروژه را به آسانی به انجام رساند .

۵- ایجاد تصاویر بزرگ با نرم افزار لومیون :

بسیاری از نرم افزارها از مدل های بزرگ پشتیبانی نمی کنند ؛
این در حالی است که تکنولوژی منحصر به فرد نرم افزار لومیون آن را به نرم افزاری مناسب برای ارائه مدل ها و طرح های بزرگ تبدیل کرده است. به این ترتیب با استفاده از نرم افزار لومیون می توان مناطق بزرگی را تحت پوشش طراحی ها و مدل سازی ها قرار داد و در آن هزاران درخت ، گیاه یا ساختمان را در طراحی ها قرار داد.